Dieta Dukana

Nadwaga jest dolegliwością, z którą walczy obecnie mnóstwo osób wszystkich nacji. Spore konsekwencje zdrowotne, do których może prowadzić długotrwała otyłość, skłaniają wiele osób do myślenia, popychając tym samym do przejścia na skuteczną dietę odchudzającą.

Wśród kuracji odchudzających szalenie dużą uwagę przykuwa białkowa dieta doktora Dukana, o której efektywności mogło przekonać się już rzeczywiście wiele osób. Znana wszystkim białkowa kuracja trafiła na języki wielu osób, które starają się skutecznej diety.

Co tak właściwie jest fenomenem tej diety? Czemu konkretnie zawdzięcza się tak wysoką efektywność tej diety? Na ogromną popularność dieta doktora Dukana zapracowała sobie przede wszystkim tym, że jej główną zasadą nie jest wcale możliwie wysoka redukcja spożywanego jedzenie. Wprost odwrotnie – kuracja odchudzająca doktora Dukana zakłada, że możliwe jest schudnięcie bez nakładania właściwie żadnego reżimu żywieniowego. dowolnej ilości białka , a także minimalnej ilości składników węglowodanowych i tłuszczów. Kolejna faza umożliwia dołączenie do codziennego jadłospisu warzyw, a jeszcze kolejną fazę rozszerza się o inne składniki. W taki sposób dociera się do ostatniej fazy diety – stabilizacji, która powinna być finalnie w pełni normalnym, stosowanym już do końca życia, sposobem żywienia.

Fenomen diety doktora Dukana to także na pewno zróżnicowane menu, w którym znaleźć można wiele smacznych pomysłów. Wiele przepisów i receptur znajduje się aktualnie w serwisach internetowych, które dotyczą tematu tej białkowej diety. Ogromne znaczenie ma też fakt, iż dieta białkowa doktora Dukana jest całkowicie bezpieczna i nie powoduje zaburzenia funkcjonowania ludzkiego organizmu.