Jak zimą dbać o skórę?

Zimą największym wrogiem naszej skóry jest niska wilgotność powietrza w mieszkaniach i duże różnice temperatur. W konsekwencji skóra staje się przesuszona i podrażniona, często też dochodzi do zaostrzenia zmian na skórze o charakterze alergicznym. A  wiec co robić, aby nasza skóra czuła się choć trochę bardziej komfortowo w okresie zimowym? Oto kilka prostych rad:

1. Pij dużo wody

Nawilżaj skórę od środka, bo zimą utrata wody przez skórę jest największa. Najlepsza jest woda mineralna, ale można też pić słabe herbaty owocowe. Zalecana ilość to 4 do 6 szklanek dziennie.

2. Zastosuj nawilżacz powietrza

Gdy powietrze wokół nas będzie bardziej wilgotne, nasza skóra też będzie bardziej nawilżona. Zainwestuj w domowy nawilżacz  powietrza lub przynajmniej postaw koło kaloryfera pojemnik z wodą.

3. Przed wyjściem na zewnątrz nakładaj na twarz nawilżające kremy z filtrem. Zimowe słońce również wysusza skórę, ponieważ jeszcze dodatkowo w 80% odbija się od śniegu.

4. Złuszczaj

Dobry peeling do domowego użytku zlikwiduje obumarłe komórki i nadmiernie przesuszony naskórek. Rutynowo stosuj peeling raz w tygodniu.

5. Nawilżaj

Znajdź krem nawilżający o bogatej konsystencji, najlepiej na bazie olejowej.

Mleczka i zbyt lekkie kremy mogą przyczynić się do spadku wilgotności skóry.

6. Kwasy omega 3 i omega 6

Wszystkie produkty zawierające kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6 szczególnie zimą są niezbędne dla dobrego funkcjonowania skóry. W aptece można znaleźć wiele tego typu środków albo w sklepie ze zdrową żywnością olej lniany tłoczony na zimno, który jest doskonałym źródłem tych związków.

7. Kąpiele z olejkami

Kąpiel w olejku np. jojoba lub migdałowym nie tylko relaksuje, ale też doskonale odżywia skórę, dzięki czemu będzie miękka i gładka.

8. Nie oblizuj ust

Będą suche i popękane. Pamiętaj o częstym nakładaniu balsamów do ust.